freelancer

Jak zostać freelancerem?

Freelancer – dla wielu praca, kiedy dowiedzą się czym jest, ale czy na pewno?
Czym, a raczej kim jest freelancer? W skrócie mówiąc freelancer to osoba świadcząca usługi w świeci, przykładowo może być to montażysta, bądź copywriter, jednak jak zostać takim freelancerem? Pracę jako freelancer możemy zacząć, poprzez takie strony jak fiverr, na której możemy założyć swój profil i przyjmować zlecenia od różnych klientów. Plusem tej strony jest taki, że możemy wybrać sobie niszę w jakiej chcemy pracować.

Profil

Założenie konta, nie jest skomplikowaną sprawą, jednak kiedy chcemy naprawdę zarabiać powinniśmy po pierwsze założyć profesjonalne konto, na którym podamy różne informacje, takie jak usługi jakie świadczymy, cenę oraz czas realizacji danego zlecenia, warto dodać jakieś oferty premium, czy też dodatki dla stałych osób, aby chętniej do nas wracały. Dobrze jest pamiętać o tym, że jeśli wykonamy jakieś zlecenie to nie wysyłajmy go od razu, od momentu otrzymania zlecenia warto poczekać kilka godzin, a nawet jeden dzień zanim odeślemy je z powrotem do klienta, jednakże z drugiej strony pamiętajmy o tym, aby nie spóźniać się z oddaniem danego zlecenia, traktujmy każdego klienta wyjątkowo.

Pakiety specjalne

Możemy tworzyć, a nawet wskazane jest tworzyć pakiety specjalne dla klientów, dzięki czemu możemy więcej zarobić, przykładowo, możemy ewentualne poprawki wliczyć w cenę. Pakiety są dobre pod tym względem, że możemy tę samą usługę sprzedać za trzy różne ceny co jest na pewno świetnym rozwiązaniem.

Estetyka

Estetyka naszych ofert powinna być na wysokim poziomie, ładne, poprawnie gramatycznie opisy, a także ładne zdjęcia czy też grafiki, które przyciągną uwagę, co za tym idzie zwiększa szansę na sprzedaż. Tutaj warto śledzić konkurencję, aby zobaczyć jak inni to robią i się inspirować ich pracami, jest to bardzo dobre oraz skuteczne.